Jmenuji se Montana Melicharová, jsem vystudovaná agroekoložka, dcera zahradníka a květinářky. To vše se spojilo a už během vysoké školy jsem se začala věnovat ekologickému pěstování květin.

V roce 2018 jsme získali kus kamenitého svahu kousek od Kamenného vrchu a známé koniklecové rezervace v oblasti známé svým stepním a suchým charakterem. Během roku, při psaní diplomové práce jsem před klávesnicí utíkala pořád víc a víc. A tak vznikly základy trvalkové zahrady. Pak jsem přidala další tři půjčené zahrady různě po Brně. Logisticky šlo o šílenou a namáhavou práci. Vše sklidit, převézt domů, tam zpracovat a další den rozvézt jinam.

Začali jsme hledat nový pozemek. Velký a ideální pro květinové pole a pracovnu. Takový si nás našel v Bohunicích v bývalé zahradnické škole. Malý ráj pro mě a mé květiny. Pole je nyní z velké části vysazeno a zásobuje květy ekologicky smýšlející nevěsty, dělá radost kyticemi, a konají se zde i různé workshopy. Jsme zakládajícími členy platformy Výkvět, sdružující ekologické pěstitele řezaných květin a floristy, kteří s nimi pracují.

Víte, co všechno se na takové květinové farmě může dít? Díky instagramu, facebooku a webu Zahradního kvítí nás můžete doprovázet a zjistit, jak rosteme my a naše kvítí.