Květinová farma v Brně


O nás

Vítáme vás na stránkách naší malé květinové farmy. Květiny pěstujeme v zahradách v Brně-Bosonohách bez použití pesticidů a umělých hnojiv, s láskou k rostlinám, půdě a hmyzu. Vypěstované kvítí doplňujeme kousky z brněnských luk a lesů.

Jmenuji se Montana Melicharová a jsem majitelkou květinové farmy. Narodila jsem se do zahradnické rodiny, a tak mám v sobě lásku ke květinám odmalička. Od upravených zahrad jsem postupně utíkala víc k přírodním principům a permakultuře. Semenaření, výroba biouhlu, kompostu, chov žížal nebo čmeláků, to je jen zlomek toho, co se může na zahradě dít. Práce v přírodě mi dělá obrovskou radost. Tu díky kvítí předávám dál. Se zahradami mi pomáhá partner, rodina a naši přátelé. Každý květ je jen malým střípkem naší společné práce.

V roce 2018 jsme získali kus kamenitého svahu kousek od Kamenného vrchu a známé koniklecové rezervace. V oblasti známé svým stepním a suchým charakterem. A tak vznikly základy trvalkové zahrady. Čerstvé, lokální a voňavé zahradní kvítí rádi dodáme i vám.

Víte, co všechno se na takové květinové farmě může dít? Díky instagramu, facebooku nebo blogu nás můžete doprovázet a zjistit, jak rosteme my a naše kvítí.